Doradztwo zawodowe w klasie III PG

grudzieñ 2015 r.

W ramach doradztwa zawodowego w grudniu klasa III gimnazjum wraz z wychowawczyni¹ pojecha³a do zak³adu produkcji p³yt pilœniowych Steico w Czarnej Wodzie.
Uczniowie poznali cykl produkcyjny, organizacjê pracy w tak du¿ym zak³adzie, mo¿liwoœci nauki w szkole przyzak³adowej.
Dziêki p³ytom LVL, wykorzystywanym m.in. w budownictwie szkieletowym, od dziœ mog¹ powstawaæ ekologiczne domy z drewna, które od wielu lat s¹ budowane m.in. w Islandii, Norwegii, Szwecji, Anglii oraz Japonii, w tych krajach s¹ zlokalizowani równie¿ kontrahenci firmy. W Polsce budownictwo szkieletowe jest dopiero raczkuj¹ce. Technologia Steico jest lepsza, zdrowsza, ³atwiejsza w monta¿u i szybsza w budowie ni¿ tradycyjne budownictwo z betonu i stali.

Wizyta up³ynê³a nam w przyjacielskiej atmosferze. Pozdrawiamy wszystkich pracowników Steico.