"Odrobina dobroci od cz³owieka do cz³owieka jest lepsza ni¿ mi³oœæ do ca³ej ludzkoœci.

Richard Dehmel "

Pomagamy Natalce - zbieramy nakrêtki.

W naszej szkole od wielu lat ucz¹ siê uczniowie niepe³nosprawni. Staramy siê otoczyæ ich szczególn¹ opiek¹. Nie zapominamy o Nich równie¿ gdy opuszczaj¹ nasze mury. Jedn¹ z takich absolwentek jest Natalia Borsig, która nie mówi, nie chodzi, nie zg³asza ¿adnych potrzeb, a Jej sposobem komunikacji z otoczeniem jest g³ównie uœmiech. I to ten uœmiech tak bardzo poruszy³ nasze serca.

Natalia od urodzenia potrzebuje sta³ej rehabilitacji oraz odpowiedniego sprzêtu rehabilitacyjnego. Postanowiliœmy, ¿e bêdziemy zbieraæ plastikowe nakrêtki, a kwotê uzyskan¹ z ich sprzeda¿y przeka¿emy rodzicom Natalii. Wszyscy uczniowie naszej szko³y z wielkim zaanga¿owaniem w³¹czaj¹ siê do akcji. W szkole rozwieszono plakaty i ustawiono miejsce sk³adowania przynoszonych nakrêtek.

Okaza³o siê, ¿e pomagaj¹ nam ca³e rodziny i ich znajomi. Niektórzy rodzice rozpropagowali akcjê równie¿ w swoich zak³adach pracy. Do zbiórki nakrêtek aktywnie w³¹czy³y siê inne placówki: przedszkola, szko³y podstawowe, gimnazja, szko³y ponadgimnazjalne, urzêdy. Dziêki wspó³pracy z firm¹ recyklingow¹ uzyskaliœmy 1000 z³  ze sprzeda¿y nakrêtek, kwotê tê (zgodnie z sugesti¹ rodziców dziewczynki) przekazaliœmy na konto Natalki w Fundacji Dzieciom „Zd¹¿yæ z pomoc¹”.

Serdecznie dziêkujemy wszystkim, którzy bezinteresownie w³¹czaj¹ siê do zbiórki nakrêtek. Zachêcamy do dalszej wspó³pracy, poniewa¿  nadal chcemy pomagaæ Natalii. Nakrêtki mo¿na przywoziæ do naszej szko³y Zespo³u Szkó³ Publicznych w Jab³owie lub przekazaæ informacjê do sekretariatu (tel. 58 56 216 26), a zostan¹ one odebrane z wskazanego miejsca.