7 grudnia 2015 r.

Pierwszy poniedzia³ek grudnia SKRZATY z Lipinek zaczê³y dzieñ od strojenia choinki. Ka¿dy przyniós³ z domu ozdoby œwi¹teczne i przywiesi³ je na naszej przedszkolnej choince. By³y bombki z ba³wankami, filcowe serduszka, z³ote anio³ki i kolorowy ³añcuch.
   Tak przygotowywaliœmy siê na przywitanie goœcia z dalekiej Laponii. Ubrani w miko³ajkowe czapki czekaliœmy na pierwsze dŸwiêki dzwonków Œwiêtego Miko³aja. Naszego goœcia przywitaliœmy piosenk¹, która bardzo mu siê spodoba³a bo wyj¹³ swój worek pe³en prezentów, którymi obdarowa³ dzieci. Odwa¿ne Skrzaty usiad³y Miko³ajowi na kolano, pomog³y nieœæ mu worek i trzyma³y jego dzwonki .
   Na po¿egnanie zaprosiliœmy Miko³aja do wspólnej zabawy. Niestety nasz goœæ spieszy³ siê do innych dzieci i musia³ nas po¿egnaæ. Obieca³, ¿e wróci do nas za rok jeœli dzieci bêd¹ grzeczne, bêd¹ s³ucha³y Rodziców w domu i Pañ w przedszkolu 

Opracowa³a: Marta Matyszewska