BAL ANIO£ÓW

30 paŸdziernika 2015 r.

W przededniu Uroczystoœci Wszystkich Œwiêtych w naszej szkole mia³o miejsce niezwyk³e wydarzenie – spotkanie anio³ów, a nawet mo¿na powiedzieæ „bal anio³ów”.

Dzieci z m³odszych klas chêtnie przebra³y siê za anio³y i pe³ni radoœci naœladowa³y tych niebiañskich pos³añców. Ze swoimi atrybutami przyby³y archanio³y: Gabriel, Rafa³ i Micha³ – prawdziwa arystokracja anielska. Us³yszeliœmy piosenki o anio³ach, wiersze oraz powiedzenia. Dowiedzieliœmy siê równie¿, ¿e anio³y strzeg¹ naszej szko³y.

Ka¿dy mo¿e byæ dobry i œwiêty tak, jak anio³y, nasi wierni przyjaciele. Wyœpiewaliœmy to w piosence „Taki du¿y, taki ma³y mo¿e œwiêtym byæ”.

Na zakoñczenie dzieci okrzykami radoœci wyrazi³y swoje zadowolenie z tego spotkania. Z uœmiechem i pokazywaniem zaœpiewa³y piosenkê „Gdy wszyscy œwiêci id¹ do nieba”.

W przysz³ym roku spotkamy siê na „balu wszystkich œwiêtych”.

Katechetka – Marzenna Wygocka