Projekt „Aktywnoœæ obywatelska. Autorytety w ¿yciu spo³ecznym”.
4 maja 2015 r.

Dnia 4 maja w naszej szkole zorganizowaliœmy projekt „Aktywnoœæ obywatelska. Autorytety w ¿yciu spo³ecznym” Ca³oœæ zosta³a podzielona na trzy czêœci. W pierwszej brali udzia³ wszyscy uczniowie naszej szko³y. Dotyczy³a ona postaci s³awnego Polaka Jana Paw³a II. Zosta³y zaprezentowane jego dzie³a, ulubione piosenki. Obejrzeliœmy prezentacje, które opowiada³y o Jego ¿yciu i kap³añstwie.
Druga czêœæ kierowana by³a do uczniów klas IV-VI i gimnazjum. Przedstawiono prezentacje charakteryzuj¹ce autorytety ¿ycia politycznego, osobistego, kulturalnego II i III RP.  Jury wybra³o najlepsz¹ z nich a braæ uczniowska nagrodzi³a je brawami. Wspominano tak¿e postaæ Œp. W³adys³awa Bartoszewskiego. Jego barwny ¿yciorys i s³owa, które powinny zapaœæ w naszej pamiêci.
W czêœci trzeciej ba³y udzia³ klasy V, VI i gimnazjum. Uczestniczy³y w prawyborach prezydenckich. Uczniowie, aby otrzymaæ karty do g³osowania musieli wylegitymowaæ siê i podpisaæ na liœcie. Po wyborach nast¹pi³a debata. Tematyka debaty to zaanga¿owanie spo³eczne w ¿ycie ca³ego kraju (w tym wybory) i najbli¿szej okolicy. W warsztatach uczestniczyli tak¿e reprezentanci rodziców, w³adz samorz¹dowych, absolwenci i zainteresowane osoby ze spo³ecznoœci lokalnej.

Opracowa³a: Joanna Popielas