Wycieczka klasy VI

4 kwietnia 2014 r.

W nagrodê za trud na sprawdzianie szóstoklasisty uczniowie najstarszej klasy szko³y podstawowej w dniu 2 kwietnia wyjechali na wycieczkê do Gdañska. Pierwszym punktem wycieczki by³ seans w kinie Krewetka „Noe, wybrany przez Boga”, który bardzo nam siê podoba³ i na wielu z nas zrobi³ niesamowite wra¿enie. Po seansie wyruszyliœmy do centrum nauki „Hewelianum”. Obejrzeliœmy wystawê „Energia”, na której poznaliœmy tajniki zjawisk fizycznych. Nastêpnie braliœmy udzia³ w lekcji przyrody „¯ywio³owe powietrze”. Okaza³o siê, ¿e coœ co nas otacza jest dla nas czêsto nie lada zagadk¹. Kolejnym punktem wycieczki by³a wystawa „Niebo i S³oñce”.  Sprawdzaliœmy ile wa¿y kilogram na ka¿dej planecie, jak wygl¹daj¹ najbardziej popularne konstelacje gwiazd, jak wygl¹daj¹ planety Uk³adu S³onecznego i wiele innych ciekawych eksponatów.