Wycieczka edukacyjna do Gdyni
28 marca 2014 r.

W ostatni pi¹tek marca uczniowie klasy IV i V pojechali na wycieczkê edukacyjn¹ do Gdyni. Nasze wychowawczynie, pani Kasia Ka³amajska i pani Karolina Pruszak zorganizowa³y nam zajêcia w Centrum Nauki „Experyment”.

Bardzo nam siê tam podoba³o, bowiem uczyliœmy siê poprzez zabawê. Mogliœmy miêdzy innymi zmierzyæ, ile decybeli ma nasz krzyk, zobaczyæ jak zbudowany jest cz³owiek, ile energii trzeba zu¿yæ do pokonania danej trasy. Ciekawym doœwiadczeniem by³o wcielenie siê w fakira i po³o¿enie na ³o¿u z kolcami. Nie lada zadaniem okaza³a siê jazda rowerem, który skrêca³ w przeciwn¹ stronê ni¿ zwyk³y rower! Mogliœmy tak¿e zebraæ na specjalnych kartach œlady, które pozostawiaj¹ po sobie ró¿ne zwierzêta, przekonaæ siê, jak czuj¹ siê ludzie podczas trzêsienia ziemi oraz przeprowadziæ wirtualn¹ operacjê. Nauka przy interaktywnych stanowiskach, gdzie wszystko mogliœmy sprawdziæ sami, bardzo nam siê podoba³a i chêtnie przyjechalibyœmy tu jeszcze raz.

Nastêpnym punktem naszej wycieczki by³y gdyñskie klify, gdzie udaliœmy siê spacerkiem œcie¿k¹ edukacyjn¹. Tym razem to nie nauczyciele nas prowadzili: musieliœmy korzystaæ z mapy, któr¹ pani Kasia wrêczy³a pi¹toklasistkom i sami szukaæ drogi nad morze. Raz zboczyliœmy z trasy, a wszystko dlatego, ¿e... spojrzeliœmy na mapê do góry nogami! :) Nasze wysi³ki nie posz³y na marne, bowiem uda³o siê nam dotrzeæ do celu. By³o warto: klify i morze urzek³y nas swoim piêknem. Niewa¿ne, ¿e tego dnia nie by³o upa³u, spacer brzegiem Ba³tyku ka¿demu siê przyda³, chocia¿ niejeden z nas narzeka³, ¿e bol¹ go nogi. Jednak na odpoczynek szkoda by³o czasu, odpocz¹æ bêdziemy mogli przecie¿ w domu!

Pojechaliœmy do Gdañska, gdzie czeka³a na nas kolejna niespodzianka: seans w kinie 5D. Tutaj jak zwykle œwietnie siê bawiliœmy, chocia¿ okaza³o siê, ¿e to ch³opcy krzycz¹ g³oœniej ni¿ dziewczynki:) Czas naszej wycieczki dobiega³ koñca, pora by³o wracaæ do domu. Do Starogardu Gdañskiego przyjechaliœmy kilka minut po godzinie 20. Byliœmy bardzo zmêczeni, ale zadowoleni, bo to by³ bardzo aktywnie i efektywnie spêdzony dzieñ. Z niecierpliwoœci¹ czekamy na kolejn¹ tak¹ wycieczkê, podczas której nie tylko bêdziemy siê dobrze bawiæ, ale tak¿e zdobêdziemy now¹ wiedzê i umiejêtnoœci, które wykorzystamy w szkole i w ¿yciu codziennym. Pani Monice Rogowskiej i Pani Karolinie Ellert dziêkujemy za opiekê – byliœmy grzeczni jak anio³ki! :)

Uczniowie kl. IV i V