Pyszne witaminki - robimy sa³atkê owocow¹
13 lutego 2014 r.

W dniu 13 lutego dzieci przysz³y do przedszkola wyposa¿one w nietypowe przyrz¹dy: deseczkê do krojenia, fartuszek no i oczywiœcie kolorowe, pachn¹ce owoce. Na zajêciach dzieci najpierw du¿o opowiada³y o zdrowej ¿ywnoœci i odpowiednim od¿ywianiu, które jest tak wa¿ne dla rozwoju Ich cia³a i umys³u. Po krótkim wstêpnie nadszed³ czas na najciekawsza czeœæ zajêæ, którym by³o krojenie sa³atki. Maluszki przyst¹pi³y do pracy, oczywiœcie nie zapominaj¹c o wczeœniejszym umyciu rak. Dzieci bardzo dobrze poradzi³y sobie z tym zadaniem, które pocz¹tkowo sprawia³o wra¿enie niezwykle trudnego. Bardzo sprawnie pos³ugiwa³y siê no¿em i innymi przyrz¹dami, ale to nic dziwnego bo przecie¿ codziennie pomagaj¹ mamie w kuchni. Miseczki szybciutko nape³nia³y siê smacznymi, pachn¹cymi owocami, które zachêca³y do degustacji, ale przedszkolaki nie da³y siê jednak skusiæ, cierpliwie czekaj¹c koñca. Gdy w miseczce znalaz³y siê ju¿ wszystkie owoce, nadszed³ czas na degustacjê. Dzieciaki z apetytem zjada³y kolejne porcje tak pysznego deseru, który przecie¿ same przygotowa³y. Wiemy ju¿, ¿e nale¿y jeœæ du¿o owoców, aby byæ zdrowym.

By³o bardzo du¿o pracy, ale op³aci³o siê. Wszystkim smakowa³o!!!:)

BAL KARNAWA£OWY U PRZEDSZKOLAKÓW
6 lutego 2014 r.

W czwartek 6 lutego w naszym przedszkolu odby³ siê bal karnawa³owy. Zgodnie z tematyk¹ dzieci by³y poprzebierane za ró¿ne postacie bajkowe. Wœród uczestników balu by³y wró¿ki, królowe i królowie, stra¿acy, tygrysy, pajacyki, ale równie¿ nie zabrak³o te¿ Spidermana, czy innych barwnych postaci. Przedszkolaki œwietnie siê bawi³y, a skoczna i rytmiczna muzyka zachêca³a do tañca. W przerwie dzieci mia³y czas na s³odki poczêstunek, a tak¿e by³a te¿ okazja do wykonania sobie zdjêcia w karnawa³owych przebraniach.

UroczystoϾ Dnia Babci i Dziadka
16 stycznia 2014 r.

W dniu 16 stycznia w naszym przedszkolu odby³a siê uroczystoœæ z okazji Œwiêta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo wa¿ne osoby w ¿yciu ka¿dego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z przedszkola w Owidzu równie¿ pamiêta³y o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoj¹ pani¹ przygotowa³y dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goœcie zasiedli przy przygotowanych dla nich sto³ach i z niecierpliwoœci¹ czekali na rozpoczêcie wystêpu swoich wnucz¹t. Na twarzach dzieci widaæ by³o ogromn¹ radoœæ oraz skupienie. Dzieci zaprezentowa³y program artystyczny, a nastêpnie wrêczy³y w³asnorêcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babæ i Dziadków. Wszyscy z dum¹ patrzyli na swoje wnuczêta, które w³o¿y³y wiele wysi³ku w to, aby jak najlepiej wyraziæ swoj¹ mi³oœæ i szacunek. Goœciom towarzyszy³y radoœæ, uœmiech oraz ³zy wzruszenia. Nastêpnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji s³odki poczêstunek.

Mamy nadziejê, ¿e ten dzieñ na d³ugo pozostanie w pamiêci zarówno dzieci jak i dziadków!

Przedszkolaki
z Wychowawczyni¹