Ciekawa lekcja historii
23 kwietnia 2014 r.

Dnia 23.04.14r.uczniowie z kl.Ia i Ib z Jab³owa mia³y mo¿liwoœæ spêdziæ wraz z wychowawcami ca³y dzieñ w Grodzisku Owidz.
Blisko naszej szko³y, piêknie po³o¿ona nad Wierzyc¹ miejscowoœæ zachêca juz najm³odszych do ciekawych lekcji historii.

Podczas zwiedzania rekonstrukcji grodu dzieci us³ysza³y o historii zarówno Grodu, jak i jego mieszkañców.

Pozna³y tak¿e "rodowód rycerstwa", mog³y zobaczyæ i przekonaæ siê jak niewygodne i ciê¿kie by³y ówczesne mundury.

Piêkna pogoda  dopisa³a, wiêc by³ te¿ czas na ognisko, pieczenie kie³basek, pogadanki o ekologii i Dniu Ziemii.

Wych. klas Ia, Ib