„Przyrzekamy, co dzieñ rano mieæ buziê rozeœmian¹…”

23 paŸdziernika 2014r.

W ostatni czwartek odby³o siê uroczyste pasowanie na przedszkolaka w ZWP w Lipinkach Szlacheckich. By³ to szczególny dzieñ dla dzieci, które we wrzeœniu przekroczy³y pierwszy raz próg przedszkola.
    Dzieci 3 i 4-letnie zaprezentowa³y czêœæ artystyczn¹ - by³ taniec, œpiew, wierszyki i ogromne emocje. Za swoje pierwsze wspólne przedstawienie dzieci otrzyma³y burzê oklasków. Nastêpnie, w blasku fleszy, nast¹pi³a ceremonia pasowania maluszków na dzielnych przedszkolaków oraz wrêczenie upominków i dyplomów.
      Po wystêpach dzieci zaproszono na scenê Rodziców naszych „Misiów”, którzy jednym g³osem powtarzali za Pani¹ Dyrektor s³owa przysiêgi, zobowi¹zuj¹c siê m.in. do wspó³pracy i uczestnictwa w ¿yciu naszego przedszkola. Na pami¹tkê uroczystoœci dzieci z pomoc¹ rodziców odcisnê³y pod s³owami przysiêgi pomalowane farbami d³onie.
Po czêœci oficjalnej wszyscy udali siê na s³odki poczêstunek. Na dzieci i dumnych ze swoich pociech rodziców czeka³o przepyszne ciasto i babeczki. Z pe³nymi brzuszkami i w radosnych nastrojach wszyscy wracali do domu, a niezapomniane prze¿ycia d³ugo zostan¹ zachowane w naszej pamiêci i na fotografiach.
    Dzieciom i rodzicom ¿yczymy, aby ka¿dy dzieñ pobytu w naszym przedszkolu by³ tak weso³y i wyj¹tkowy jak paŸdziernikowa uroczystoœæ.