Dnia 30 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkó³ Publicznych w Jab³owie odby³ siê uroczysty apel z okazji nadchodz¹cych œwi¹t majowych. W tym dniu uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali krótk¹ prezentacjê na ten temat.

1 maja - Œwiêto Pracy. Miêdzynarodowy Dzieñ Solidarnoœci Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – miêdzynarodowe œwiêto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 roku corocznie 1 maja.

2 maja - Œwiêto Flagi Narodowej - 15 paŸdziernika 2003 r. do laski marsza³kowskiej wp³yn¹³ poselski projekt (autorstwa grupy pos³ów PO) zmiany ustawy o godle, barwach i hymnie RP, ustanawiaj¹cy m. in. Dzieñ Flagi RP.

3 maja - Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Majowej - Konstytucja 3 maja (w³aœciwie Ustawa Rz¹dowa z dnia 3 maja) – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa reguluj¹ca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

W te dni mamy wolne od szko³y, ¿yczymy mi³ego weekendu.

Opracowali: Oskar Klein, Seweryn Gracz i Pawe³ Lokœ