Organizacja Pracy Szkoły

Pracownicy szkoły

Nasi Najmłodsi

Zielona szkoła w białej scenerii

1 lutego 2013 r.

Po raz kolejny do Wygonina na Zieloną Szkołę udali się uczniowie klasy II szkoły podstawowej w Jabłowie. Tym razem postanowili spędzić tam tydzień w okresie zimowym.

Mimo obaw rodziców udało się zorganizować wyjazd. Pierwszego lutego o godz. 9.00 piętnastoosobowa grupa wyruszyła na spotkanie z przygodą. Uczestnicy zimowiska podczas pobytu w malowniczo położonej niewielkiej miejscowości na Kaszubach poznawali tajemnice zimowego lasu, brali udział w zabawach i grach terenowych,

podchodach z pingwinami, uczestniczyli w „programie mam talent”, wykazywali się znajomością wiedzy na temat przygód bohaterów „Epoki lodowcowej”, bawili się w małych Einsteinów oraz uczestniczyli w wieczorze magicznym.

Sprawdzali też swoje umiejętności  fizyczne,

uczyli się tańczyć, brali udział w balu młodego polarnika.

Do ulubionych zajęć należały wieczorne wyprawy do lasu w poszukiwaniu Yeti oraz ognisko z kiełbaskami.

Dzieci brały również udział w plenerze malarskim.

W trakcie pobytu w Wygoninie uczniowie realizowali zajęcia dydaktyczne zgodnie z programem nauczania w klasie drugiej.

Pogoda i humory dopisywały wszystkim.
Żal było opuszczać to miejsce.