Puchar dla Nowej Wsi, D¹brówki i Jab³owa

10 kwietnia 2013 r.

Na sali gimnastycznej ZSP w Jab³owie w sobotê 13 kwietnia odby³ siê XV Gminny Turniej Tenisa Sto³owego o Puchar Wójta Gminy Starogard Gdañski. Do turnieju przyst¹pi³o ostatecznie 10 reprezentacji, choæ zg³osi³o siê wiêcej.

O puchary walczy³y reprezentacje miejscowoœci Gminy Starogard Gdañski w sk³adzie: radny lub so³tys oraz dwóch gimnazjalistów i dwoje uczniów szko³y podstawowej (zawsze dziewczyna i ch³opak). Te niezwykle ró¿ne dru¿yny tworzy³y zgrane zespo³y, które jak najlepiej reprezentowa³y swoj¹ miejscowoœæ. Ka¿dy gra³ z ka¿dym w swojej grupie, a na koniec by³y mecze o miejsca.

W tegorocznym turnieju nie by³o niespodzianek. O pierwsze miejsce ostatnimi laty walczy³y Nowa Wieœ i D¹brówka. Tak te¿ by³o na tegorocznym turnieju. W ich cieniu pozosta³o Jab³owo zdobywaj¹c trzecie, równie zaszczytne miejsce.

Pozosta³e dru¿yny dobrze siê bawi³y, a by³y to: Ciecholewy, Lipinki Szlacheckie, Sumin, Klonówka, Trzciñsk, Szpêgawsk i Rokocin. Fundatorami nagród by³ Urz¹d Gminy Starogard Gdañski i Gminny Zwi¹zek Sportowy „Kociewie”. Jego prezes pan Henryk Œwiadek dokona³ oficjalnego otwarcia turnieju, a pan Tomasz Rogalski naczelnik Wydzia³u Kultury, Sportu i Promocji Gminy witaj¹c wszystkich, ¿yczy³ zawodnikom sportowej rywalizacji w duchu fary play. Nad przebiegiem turnieju czuwali sêdziowie pani Gra¿yna Kawska i pan Waldemar ¯ygowski – nauczyciele wychowania fizycznego jab³owskiej szko³y.

Pan Marek Kowalski wrêczy³ puchary najlepszym dru¿ynom, a pozosta³ym pami¹tkowe dyplomy.

W organizacji turnieju szko³ê wspar³a Rada So³ecka Lipinek Szlacheckich,
Publiczne Gimnazjum nr 2 ze Starogardu Gdañskiego i pan Andrzej Flisik.

Dziêkujemy - Organizatorzy