Wycieczka najm³odszych do teatru i muzeum

14 maja 2013 r.

Kolejny raz najm³odsi uczniowie (oddzia³y przedszkolne i kl. I ) z Jab³owa mog³y obejrzeæ sztukê teatraln¹ pt. „ Baœnie polskie”. Ku ich radoœci obejrza³y „Z³ot¹ kaczkê”, „O Waligórze i Wyrwidêbie” oraz „Bazyliszka”. Cisza na sali na przemian z gromkimi okrzykami œwiadczy³y o du¿ym zainteresowaniu.

Po skoñczonym spektaklu Motylki uda³y siê na starogardzki Rynek.

Podziwia³y kamieniczki, koœcio³y, wystawy sklepowe, uda³y siê te¿ do Muzeum Ziemi Kociewskiej i obronnej baszty. Dziêki mi³ym przewodnikom dzieci przesz³y przyspieszony kurs z historii i przygód, które na Kociewiu mia³y miejsce. Mog³y te¿ obejrzeæ w Ratuszu miejskim wystawê po¿arnictwa z okazji 150 rocznicy S.P. w Starogardzie Gd.

Dobrze, kiedy ju¿ najm³odsi poznaj¹ historiê swojej „ma³ej ojczyzny’, kulturê i sztukê Kociewia. Oby zawsze chcia³y pamiêtaæ sk¹d s¹ i sk¹d pochodz¹.

L.W.