Sprz¹tanie œwiata oraz œwiêto pieczonego ziemniaka u najm³odszych...

23 wrzeœnia 2013 r.

Klasy Ia i Ib, oddzia³y przedszkolne "Mrówki" i "Muchomorki" oraz dwie grupy 3-4 latków z Lipinek Szlacheckich i Owidza wraz ze swoimi wychowawcami uda³y siê do Lipinek Szlacheckich. Tam wita³y pierwszy dzieñ jesieni, a tak¿e bra³y udzia³ w akcji "Sprz¹tanie œwiata".

Dzieñ ten spêdzi³y bardzo aktywnie w lesie, a tak¿e na placu zabaw przy wiejskiej œwietlicy. Rano podzieliliœmy siê na dwie grupy i ruszyliœmy na spacer do lasu. Niestety, zawsze mamy co sprz¹taæ. Mamy tylko nadziejê, ¿e jeœli my doroœli zaszczepimy w najm³odszych chêæ dbania o œrodowisko, to w przysz³oœci œmieci wokó³ nas bêdzie co raz mniej. Dzieci mia³y te¿ okazjê zobaczyæ z bliska soko³a i us³yszeæ ciekawostki o jego roli na wysypisku œmieci.

Panie z K.G.W. jak zwykle zadba³y o poczêstunek i pieczone kie³baski z ogniska. By³ te¿ czas na wspólne zabawy ponad 80-tki dzieci.

Za tydzieñ zaprosi³y nas mamy z K.G.W. z Janowa gdzie przedszkolaki i pierwszaki wspólnie bawi³y siê przy nowej œwietlicy w Œwiêto pieczonego ziemniaka. By³y zabawy, konkursy i oczywiœcie degustacja pieczonych w ognisku ziemniaków. S³oneczko i humory dopisywa³y, a to najwa¿niejsze.

wychowawca  kl. I b L. Witucka