XIII Powiatowy Przegl¹d Piosenki Niemieckiej i Angielskiej

15 marca 2013 r.

Dnia 15 maja o godzinie 10.00 rozpocz¹³ siê ju¿ XIII Przegl¹d jêzykowo-muzyczny w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III i IV-VI szkó³ podstawowych i gimnazjum. Udzia³ wziê³o ³¹cznie 37 uczestników w 24 prezentacjach. Zwyciêzcami zostali:

- I miejsce w kategorii klas I-III SP – Julia Karbowska, towarzyszy³ jej Micha³ Szarmach

- I miejsce w kategorii klas IV-VI – Julia Cyrzan

- I miejsce w kategorii gimnazjum – równorzêdnie Kewin Osiñski i Wiktoria Pietrasik

Uczestników ocenia³o jury w sk³adzie: Stefan Galiñski, Tadeusz Negowski, Joanna Po³om, ks. Gerard Jakubiak. Laureaci zostan¹ poproszeni o nagranie swoich piosenek, ale o tym informowaæ bêdziemy indywidualnie, bo we wspó³pracy z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej chcemy wydaæ p³ytê.

Œpiewom towarzyszy³y konkursy plastyczno-jêzykowe. Uczestnicy wspólnie zaœpiewali utwór Edwarda Pa³³asza. Bawili siê, rywalizowali muzycznie i jêzykowo, staraj¹c siê, aby jêzyki traktowane jako obce sta³y siê wszystkim bliskie. Goœcinnie na Przegl¹dzie wyst¹pi³a Julia Kelsz – laureatka ubieg³orocznego Przegl¹du oraz mieszkanka Irlandii - Julia, której akompaniowali Rados³aw Ciecholewski i S³awomir Zaremski.

Koordynatorem Przegl¹du by³a Pani Joanna Popielas, nad czêœci¹ konkursow¹ czuwa³y Panie Klaudia Owsiak i Karolina Pruszak, a za oprawê muzyczn¹ zadbali Panowie Wojciech Gdaniec i Krzysztof Tomczyk.