Poznajemy Pelplin -  nasz¹ najbli¿sz¹ okolicê, ma³¹ ojczyznê

Drugoklasiœci ze szko³y podstawowej wraz z ksiêdzem Gerardem , wychowawc¹ i rodzicami  w ramach klasowej wycieczki postanowili zwiedziæ Pelplin i miejsce odwiedzin Papie¿a Jana Paw³a II - Górê Jego imienia.

10 czerwca 2013 r.

Tam pomodlili siê, zapalili znicze, odœpiewali „ Barkê” i podziwiali panoramê okolicy.

PóŸniej obejrzeli Pa³ac  i Ogród Biskupa.

Nastêpnie udali siê do drukarni Bernardinium, gdzie zapoznali siê z technologi¹ powstawania ksi¹¿ek i czasopism oraz  czynnoœciami ludzi tam pracuj¹cymi. Odwiedzili równie¿ redakcjê Radia G³os.

Mogli zobaczyæ, gdzie i jak powstaj¹ audycje radiowe. Nastêpnie udali siê do Muzeum Diecezjalnego i Bazyliki  Katedralnej.

Zdobyli informacje na temat  historii i zbiorów tam zgromadzonych. Z katedry udali siê do Wy¿szego Seminarium  Duchownego i Collegium Marianum. Tam zapoznali siê z warunkami w jakich ¿yj¹ i mieszkaj¹ klerycy.

PóŸniej udali siê na zas³u¿on¹ pizzê i lody.

Zadowoleni, pe³ni wra¿eñ powrócili do domów.