Kolejna Magia Szkolnej Nocy

17 - 18  maja 2013 r.

W nocy z 17 na 18 maja uczniowie jab³owskiego gimnazjum, nauczyciele, ksi¹dz i rodzice spotkali siê w Zespole Szkó³ Publicznych. Tematem spotkania by³y Gwiazdozbiory. Uczestnicy wybieraj¹c przebrania szeroko pop³ynêli po temacie „Gwiazdorzyli” piosenkarze, sportowcy, ca³e gwiezdne konstelacje. Na godzinê 22 przyby³a grupa rodziców. Uczniowie wystawili spektakl „Toporem my, toporem w nas”, wys³uchali prezentacji wokalnych dziewcz¹t i ch³opców. Pani Dyrektor przybli¿y³a sukcesy m³odzie¿y z ostatniego miesi¹ca:

- I miejsce w Powiatowym Przegl¹dzie Piosenki Niemieckiej i Angielskiej – Wiktoria Pietrasik,

- finalistê z wojewódzkiego konkursu jêzyka niemieckiego – Paulina Grzonka,

- I miejsce w wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeñstwie w Ruchu Drogowym – Sylwia Belczewska, Rafa³ Tafliñski, Pawe³ Templer, fina³y ogólnopolskie wkrótce

- nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Literackim zwi¹zanym z Poznañskimi Targami Ksi¹¿ki – Katarzyna Lewicka.

Przy akompaniamencie pana Wojtka Gdañca i ksiêdza Gerarda Jakubiaka m³odzie¿ wraz z rodzicami wspólnie œpiewa³a piosenki. Przed pó³noc¹ rodzice wrócili do domów, a uczestnicy magicznej nocy ruszyli na podchody. Posi³ek przygotowa³a Pani Ala. Potem by³o ognisko (dziêkujemy Pani So³tys),

dyskoteka i maraton filmowy – filmiki w³asne. Oj, dzia³o siê!