„Ma³e ojczyzny ucz¹ ¿yæ w ojczyznach wielkich, w wielkiej ojczyŸnie ludzi. Kto nie broni i nie rozwija tego co bliskie – trudno uwierzyæ, ¿eby by³ zdolny do wielkich uczuæ w stosunku do tego, co wielkie i najwiêksze w ¿yciu i na œwiecie”.

Biblioteka szkolna otrzyma³a kilka egzemplarzy ksi¹¿ki „Lipinki Szlacheckie – w dokumentach i wspomnieniach” od Jej autora Pana Janusza Potockiego. Niew¹tpliwym atutem tej ksi¹¿ki jest emocjonalny zwi¹zek autora z podjêtym tematem. Mieszkaniec Lipinek oddaje ho³d miejscowoœci, z któr¹ siê identyfikuje.

Gratulujemy rzeczowego spojrzenia na ¿ycie naszej miejscowoœci. Wydawa³oby siê, ¿e taka ma³a miejscowoœæ, w której „nie widaæ” starej zabudowy, starych drzew … nie ma interesuj¹cej historii. Nic bardziej myl¹cego. Ksi¹¿ka ta to historia o nas i naszym miejscu na œwiecie, to ho³d z³o¿ony przodkom i wyzwanie dla wspó³czesnych.

Artystyczn¹ oprawê wieczoru autorskiego wg pomys³u Pana Janusza Potockiego, który odby³ siê 11 maja, zapewnili uczniowie Zespo³u Szkó³ Publicznych w Jab³owie i Panie z Ko³a Gospodyñ Wiejskich – mieszkañcy Lipinek Szlacheckich, a prowadzi³a go nasza Pani Dyrektor Ma³gorzata Siemieñska.