Co nowego w klasie drugiej?

Wycieczki, akcje, warsztaty, konkursy...

listopad 2013 r.

ŒNIADANIE DAJE MOC - to przes³anie towarzyszy³o wszystkim m³odszym uczniom naszej szko³y. 8 listopada dzieci z obu klas zerowych oraz uczniowie klas pierwszych, drugiej i trzeciej wziêli udzia³ w ogólnopolskiej akcji promuj¹cej zdrowe od¿ywianie siê, a szczególnie wa¿n¹ rolê œniadania. Po zapoznaniu siê z piramid¹ w³aœciwego od¿ywiania siê, dzieci przygotowa³y bardzo smaczne, zdrowe i apetyczne œniadanie. Przy radoœnie nakrytym stole wszystkie kanapki i smako³yki zaczê³y szybko znikaæ w g³odnych brzuszkach.

________________________________________________________________________________________________________________

W listopadzie obchodzimy jedno z najwa¿niejszych œwi¹t narodowych. Uczniowie poznaj¹ s³owo patriotyzm i ucz¹ siê historii swojej Ojczyzny. W klasie drugiej dzieci dowiaduj¹ siê, jak powsta³o pañstwo polskie, jak ¿yli ludzie przed tysi¹cem lat, czym siê zajmowali i w jakich mieszkali warunkach, jak wygl¹da³o ich codzienne ¿ycie. Poznaj¹ dawne i obecn¹ stolicê Polski oraz legendy z tym zwi¹zane. Aby jeszcze bardziej wczuæ siê w atmosferê z dawnych lat, klasa druga wybra³a siê na wycieczkê do Grodziska w Owidzu. Przewodnik bardzo ciekawie opowiada³ nam o dawnych zwyczajach rycerskich. Niektóre dzieci same mog³y przekonaæ siê, jak chroni³a zbrojna rêkawica i tarcza, a tak¿e czy trudno by³o utrzymaæ kopiê. Zobaczyliœmy, jak wygl¹da³ œredniowieczny gród i chaty jego mieszkañców. Bardzo du¿ym zaskoczeniem dla dzieci by³o to, kiedy dowiedzia³y siê, ¿e w chatach tych nie by³o okien i komina, tylko otwory, przez które móg³ wydobywaæ siê dym.

Jak co roku, uczniowie naszej szko³y brali udzia³ w Gminnym Konkursie Piosenki „Weso³e nutki”, organizowanym przez PSP w Suminie. W tym roku reprezentowa³y nas dwie dziewczynki: Ola Or³owska z klasy I B i Natalia ŒledŸ z klasy II. Tegoroczny konkurs przebiega³ pod has³em „Piosenka jest dobra na wszystko”. Ola zaprezentowa³a piosenkê „Jesieñ, jesieni ucha”, natomiast Natalka wyœpiewa³a sobie trzecie miejsce piosenk¹ „Podajmy sobie rêce”. Obie dziewczynki wspaniale siê spisa³y i godnie reprezentowa³y nasza szko³ê. Gratulujemy!