NASZA NOWA DEBATA

6 marca 2013 r.

Nasza szko³a od wrzeœnia 2012r. bierze udzia³ w projekcie „Bezpieczna szko³a – bezpieczny uczeñ”. W ramach tej akcji w Jab³owie odbywa siê wiele dzia³añ, uroczystoœci i apeli, w tym m. in. najnowsza debata na temat bezpieczeñstwa i zagro¿eñ, które czyhaj¹ na dzisiejsz¹ m³odzie¿.

Wydarzenie to mia³o miejsce na holu szko³y 06.03.2013r. w godzinach 1100 - 1300. Zaczê³o siê wystêpem grupy teatralnej z naszego gimnazjum „Czy szarzy?” w spektaklu zatytu³owanym „Szare Julie”.

Przedstawienie opowiada³o o niebezpieczeñstwach i problemach wiêkszoœci m³odych ludzi. Kolejnym punktem apelu by³a rozmowa gimnazjalistów i kl. VI prowadzona przez dwie trzyosobowe grupy uczniów z klas I i II gimnazjum.

Pierwsza dru¿yna wskazywa³a bezpieczne miejsca i atuty szko³y w tej dziedzinie, a druga wymienia³a rzeczy, które mo¿na by by³o zmieniæ na lepsze. Publicznoœæ (pozostali uczniowie) aktywnie uczestniczyli w dyskusji.

Analizowano w niej tak¿e atmosferê panuj¹c¹ w szkole. Przeprowadzona wœród uczniów ankieta wskaza³a, ¿e bezpieczeñstwo i atmosfera szko³y oceniane s¹ raczej wysoko. Skupiano siê jednak na po¿¹danych zmianach.

Dziêki wspó³pracy uda³o nam siê stan¹æ na wysokoœci zadania. Z debaty wyp³ynê³y konkretne wnioski, które czêœciowo ju¿ zosta³y uwzglêdnione.

Julia Kelsz, kl. II a