Uczniowie naszej szko³y na wystawie czar PRL-u

listopad 2013 r.

W listopadzie zarówno uczniowie gimnazjum jak i szko³y podstawowej wybrali siê na niecodzienn¹ wystawê zorganizowan¹ przez Ko³o Gospodyñ Wiejskich w Janowie pt. „ Czar PRL-u”.

Historia niby nieodleg³a, a jednak. Wiele przedmiotów tam zgromadzonych wyda³o siê bardzo dziwnych i wzbudza³o w jednych jak i w drugich mnóstwo emocji. By³a to prawdziwa podró¿ w czasie. Uczniowie przenieœli siê w lata m³odoœci swoich dziadków. Mogli na w³asne oczy zobaczyæ ( a tak¿e dotkn¹æ) przedmioty, które przed laty stanowi³y szar¹ rzeczywistoœæ PRL-u, a dzisiaj wyda³y siê im niezwykle egzotyczne. Przewodnikami po tym œwiecie by³y Panie z Ko³a Gospodyñ. One uroczy³y m³odszych uczniów wyrobami czekolado podobnymi i ukaza³y starszym te, które by³y wówczas najbardziej po¿¹dane. Wystawa budzi³a szczera zainteresowanie i zaskoczenie .

Dziêkujemy.