Dnia 4 paŸdziernika 2011r. klasy I A i III B bra³y udzia³ w wycieczce do Gdañska.

4 paŸdziernika 2011 r.

Pasja w tym roku jest nam szczególnie bliska. Projekt, który realizujemy w roku szkolnym 2011/2012 „Szko³a z pasj¹” nie dotyczy tylko czêœci sportowej, chocia¿ 10 rocznica oddania do u¿ytku sali gimnastycznej pokaza³a nam ilu uczniów pasjonuje sport.

Ka¿dy uczeñ naszej szko³y mo¿e rozwijaæ w³asne pasje, zainteresowania, zdolnoœci. Pomoc¹ w znalezieniu pasji i ich rozwoju s¹ ró¿norodne zajêcia pozalekcyjne, jak równie¿ wycieczki szkolne i klasowe. Uczymy siê niespe³na trzy miesi¹ce, a ju¿ byliœmy na kilku wycieczkach. Uczniowie klas I, II i III gimnazjum w Gdañsku zwiedzali muzea, poznawali ró¿ne style sztuce, podziwiali architekturê tego miasta. Uczniowie klasy V ogl¹dali wystawê interaktywn¹ „S³oñce, Ziemia, Wszechœwiat” poznaj¹c tajniki przyrody, fizyki i geografii. Uczniowie klasy IV poznawali techniki powstawania filmu, rodzaje filmów i pracê aktorów filmowych. Tematyka wyjazdów by³a szeroka, ale przecie¿ chcemy wiedzieæ jak najwiêcej.

Wszyscy spotkaliœmy siê w Starogardzie Gdañskim na dworcu i o 8.30 wyjechaliœmy poci¹giem. Przeszliœmy przez Stare Miasto do Muzeum Narodowego, do Oddzia³u Sztuki Dawnej. Obserwowaliœmy tam skarby Siedmiogrodu, wystawê obrazów oraz dzie³o H. Memlinga „S¹d Ostateczny”. PóŸniej wybraliœmy siê do Muzeum Bursztynu w Muzeum Historycznym. Mieliœmy szansê zobaczyæ z bliska „z³oto Pomorza” oraz inne drogocenne kamienie. Nastêpnie ca³¹ grup¹ poszliœmy na spacer ulic¹ D³ug¹ i nad Mot³awê. Naszym celem by³o kino 5D „Funmotion”. Seans by³ krótki, ale ekscytuj¹cy. Zmêczeni i pe³ni wra¿eñ poszliœmy zjeœæ obiad w KFC lub Mc Donaldzie. Podczas wspólnego posi³ku dzieliliœmy siê prze¿yciami z wycieczki. O 16.00 wszyscy stawiliœmy siê na peronie, czekaj¹c na poci¹g, który zabierze nas do domu.

Dojechaliœmy do Starogardu o godz. 17.20 i wszyscy rozeszli siê do swoich domów.

Opracowanie: Julia Kelsz, kl. I A