IX Turniej Tenisa Sto³owego o Puchar Wójta Gminy Starogard Gdañskim

W pierwsz¹ sobotê marca Zespó³ Szkó³ Publicznych w Jab³owie goœci³ uczestników IX Turnieju Tenisa Sto³owego o Puchar Wójta Gminy Starogard Gd.

Jest to impreza cykliczna, która cieszy siê ogromn¹ popularnoœci¹. Tym razem by³o podobnie.

Do rywalizacji zg³osi³o siê 10 zespo³ów. Uroczystego otwarcia dokona³ Przewodnicz¹cy Rady Gminy Jan Wierzba, dyrektor szko³y Ma³gorzata Siemieñska i Prezes Gminnego Zwi¹zku Sportowego Henryk Œwiadek, który równie¿ ufundowa³ nagrody.

Turniej przebiega³ w duchu sportowej rywalizacji ,zgodnie z zasad¹ „fair play” .Zawodnicy walczyli

o ka¿d¹ pi³kê i o ka¿dy punkt. Turniej rozpocz¹³ siê od rozgrywek w dwóch grupach. Nastêpnie najlepsze zespo³y spotka³y siê w rundzie fina³owej.

W walce o miejsca na podium rywalizowa³y zespo³y:

1.Nowa Wieœ

2.D¹brówka

3. Rokocin

4.Kokoszkowy

Walka by³a zaciêta. Najlepszym zespo³em okaza³a siê dru¿yna z Nowej Wsi, drugie miejsce zajê³a reprezentacja  D¹brówki, trzecie miejsce przypad³o zespo³owi z Rokocina a czwarte Kokoszkowych.

Nagrody wrêcza³ Wójt  Stanis³aw Po³om, który dokona³ uroczystego zakoñczenia turnieju.

Kolejne miejsca w zawodach zajê³y :

5.Ciecholewy

6.Sumin

7.Szpêgawsk

8.Jab³owo

9.Lipinki Szlacheckie

10.Trzciñsk

Do zobaczenia w przysz³ym roku.

Sêdzia turnieju: Waldemar ¯ygowski

▼▼▼