Gminny Turniej Tenisa Sto³owego

Dnia 7 marca 2009 roku w Zespole Szkó³ Publicznych w Jab³owie odby³ siê
Gminny Turniej Tenisa Sto³owego o Puchar Wójta Gminy Starogard Gdañski.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonali: Dyrektor ZSP w Jab³owie Ma³gorzata Siemieñska oraz Przewodnicz¹cy Rady Gminy Starogard Gdañski Jan Wierzba.

Do turnieju zg³osi³o siê 13 szeœcioosobowych dru¿yn reprezentuj¹cych wsie gminy Starogard Gdañski. Nigdzie nie zobaczycie takich reprezentacji. To w naszej gminie dzieci, m³odzie¿ i doroœli potrafi¹ wspólnie walczyæ dla swojej wsi. Wspólna zabawa i nauka to nierozerwalny element naszego kilkupokoleniowego Turnieju.

Zg³oszone zespo³y zosta³y losowo podzielone na trzy grupy. Rozgrywki odbywa³y siê w segmencie „ka¿dy z ka¿dym”. Po rozegraniu meczów grupowych do dalszej rywalizacji zakwalifikowa³y siê reprezentacje wsi: D¹brówki, Jab³owa, Nowej Wsi Rzecznej, Kolincza, Rywa³du i Szpêgawska.

Rewelacj¹ turnieju okazali siê zawodnicy z Nowej Wsi – stwierdzili jednog³oœnie sêdziowie Turnieju Gra¿yna Kawska i Waldemar ¯ygowski. Ta dru¿yna do fazy fina³owej nie straci³a nawet jednego seta. Po pasjonuj¹cych, pe³nych dramaturgii meczach, to w³aœnie Oni zostali zwyciêzcami. W sk³ad zwyciêskiej dru¿yny wchodzili: Czes³aw Janeczek, Grzegorz ¯urawski, Katarzyna Górska, Przemys³aw Micha³owski, Kinga Breszka, Mateusz Drywa.

Koñcowa klasyfikacja turnieju przedstawia³a siê nastêpuj¹co:

I miejsce – Nowa Wieœ Rzeczna

II miejsce – D¹brówka

III miejsce – Rywa³d

IV miejsce – Kolincz

V miejsce – Szpêgawsk

VI miejsce – Jab³owo

Pozosta³e miejsca zajêli: Ciecholewy, Klonówka, Kokoszkowy, Kote¿e, Rokocin, Siwia³ka, Sumin.

Turniej przebiega³ w mi³ej sportowej atmosferze. Za smaczne drugie œniadanie dziêkujemy Panu Andrzejowi Flisikowi. Ka¿dy uczestnik Turnieju otrzyma³ nagrodê. O to zadbali: Wójt Gminy Stanis³aw Po³om oraz Prezes Gminnego Zwi¹zku Sportowego „Kociewie” Henryk Œwiadek.

Zadowoleni z mi³o spêdzonej soboty wszyscy uœmiechniêci wyje¿d¿ali z goœcinnego Jab³owa.