Dzieñ Edukacji Narodowej
œlubowanie klas pierwszych

Dnia 13 paŸdziernika 2010 roku o godz. 9.00 rozpoczê³o siê uroczyste spotkanie, które mia³o na celu uczczenie Dnia Edukacji Narodowej oraz œlubowanie pierwszoklasistów, abyœmy ju¿ oficjalnie byli uczniami jab³owskiego gimnazjum. Przyby³o wielu zaproszonych goœci, dawnych nauczycieli (miêdzy innymi Pani Basia Drews, która uczy³a nas w zerówce) i nasi rodzice. Wszystko by³o œwietnie przygotowane!

Po krótkim przypomnieniu historii Komisji Edukacji Narodowej, przeprowadzono dwa konkursy tylko dla nauczycieli: „Rozkmiñ to” i „Jaka to melodia?”.  Pierwszy konkurs polega³ na tym, ¿e dzieci z klas I-III przebra³y siê za nauczycieli, a ci sami musieli odgadn¹æ, o kim mowa. Pomys³y by³y niesamowite! Wszyscy nauczyciele rozpoznali siê bez wiêkszych problemów, a sam konkurs chyba bardzo Im siê podoba³, bo œmiali siê do ³ez.

Drugi quiz „Jaka to melodia?” sprawdza³ stopieñ znajomoœci polskich piosenek. Kilku nauczycieli zosta³o wybranych do trzech zespo³ów: humaniœci (Pani Kasia Lizakowska i Pani Ania Kuras), umys³y œcis³e (Pani Dyrektor Ma³gorzata Siemieñska i Pani Ma³gorzata Ma³kowska) oraz pedagodzy (Pani Wiesia Krzy¿anowska i Pani Justyna Zawitowska). Wszyscy œwietnie siê bawiliœmy nuc¹c sobie us³yszane piosenki i próbuj¹c odgadn¹æ ich tytu³y. Wygra³a grupa umys³ów œcis³ych, ale jak powiedzia³a sama Pani Dyrektor: „Po prostu siedzia³y w dobrym miejscu” :)

Po zakoñczeniu konkursu obejrzeliœmy sympatyczny, krótki film, przygotowany przez uczniów naszej szko³y. Chêtni wypowiadali siê na temat naszej szko³y, sk³adali ¿yczenia nauczycielom i pracownikom obs³ugi i administracji. To by³a bardzo mi³a niespodzianka:)

Po dobrej zabawie nadszed³ czas na nieco powa¿niejsz¹ czêœæ tego spotkania – œlubowanie uczniów pierwszych klas gimnazjum. Z³o¿yliœmy uroczyst¹ przysiêgê, a nastêpnie otrzymaliœmy od swoich wychowawców œliczne akty pasowania na ucznia Publicznego Gimnazjum w Jab³owie. Nasze kole¿anki z ostatniej klasy gimnazjum nie chcia³y nas jednak przyj¹æ do swego grona bez odpowiedniego „wkupienia siê”, czym mia³o byæ zaœpiewanie fragmentu jednej z wylosowanych piosenek. Zostaliœmy podzieleni na cztery grupy i „piêknie” zaœpiewaliœmy ku uciesze wszystkich zebranych. Przegranych nie by³o: ka¿da grupa zdoby³a nale¿ne jej... pierwsze miejsce:)

Mi³ym zakoñczeniem uroczystoœci by³o wrêczenie kilku pracownikom szko³y Nagród Dyrektora za ciê¿k¹ i wytrwa³¹ pracê. Wszyscy uczniowie zaœpiewali g³oœne „Sto lat”, wrêczyli kwiaty i laurki oraz zrobili pami¹tkowe zdjêcia.

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Obs³ugi i Administracji jeszcze raz sk³adamy najserdeczniejsze ¿yczenia!

Agnieszka Felska, Dominika Marocka

- uczennice I klasy gimnazjum