Wrzesieñ to miesi¹c, w którym rozpoczyna siê szko³a, powoli zaczynamy myœleæ o jesieni, o wykopkach. „ Œwiêto Pieczonego Ziemniaka”  sta³o siê niejako nasz¹ klasow¹ tradycj¹ .Dzieci z oddzia³u przedszkolnego i uczniowie klasy II udali siê 10 .09.2009 r.  na ognisko zorganizowane przez rodziców.

Piesza wêdrówka zaostrzy³a tylko ich apetyty. Po przybyciu na miejsce si³y powróci³y niemal natychmiast. Zabawom nie by³o koñca.

Oczywiœcie prócz zabawy by³a te¿ i nauka. Uczniowie dowiedzieli siê mnóstwa ciekawych wiadomoœci o pochodzeniu ziemniaka, jego rodzajach, wykorzystaniu przez cz³owieka. Najbardziej jednak wszystkich zszokowa³a informacja, i¿ ziemniaki maj¹ swoje pomniki i to  nie tylko w Polsce lecz te¿ w Europie i na œwiecie.

Po odpowiedniej dawce wiadomoœci przysz³a wreszcie pora na konsumpcjê. Czy to ziemniaki? …. czy tez kie³baska?…. z ogniska zawsze smakuj¹.

By³y tak¿e niespodzianki. Poczêstunku oraz  przeja¿d¿ki motorem, gokartem czy rowerem nikt nie odmówi³. Na zakoñczenie lody i … powrót do szko³y.

Kochanym Rodzicom za wszystko dziêkuj¹ dzieci i wychowawcy.