Wiosna woko³o – w szkole weso³o!

21 marca 2007 roku by³ Dniem Otwartym w Zespole Szkó³ Publicznych w Jab³owie. Zamiast pójœæ na wagary, uczniowie klas IV – VI przygotowali dla rodziców prawdziwe show pod has³em „Wiosna woko³o – w szkole weso³o”. I choæ aura tego dnia wcale nie przypomina³a wiosny, w szkole wszyscy œwietnie siê bawili. Imprezê rozpoczêto od zaœpiewania piosenki „Wiosna”, która u zebranych wywo³a³a uœmiech na twarzy i wprawi³a w pogodny nastrój niezbêdny do tego, by siê dobrze bawiæ. Uczniowie przedstawili sztukê teatraln¹, która nawi¹zywa³a do szkolnego ¿ycia i stanowi³a parodiê dwóch znanych utworów literackich: „Krzy¿aków” i „Romea i Julii”. Zebranym zaserwowano spor¹ porcjê dobrego humoru.

Dla tych, którzy tego dnia odwiedzili szko³ê, przygotowano równie¿ pokazy taneczne, wystêpy wokalne i ró¿nego rodzaju konkurencje. Pierwsz¹ z nich by³ quiz „Czy znam swoje dziecko?”. Rodzice i ich pociechy odpowiadali na pytania dotycz¹ce miêdzy innymi najlepszej kole¿anki, ulubionego piosenkarza, najmniej lubianej potrawy. Nastêpnie do zabawy zaproszono mamusie, które wcieli³y siê w rolê kandydatek na Miss Mam. Panie musia³y zaprezentowaæ siê podczas tañca i gimnastyki, a jury wybra³o tê, która z najwiêkszym zapa³em i uœmiechem na twarzy wykonywa³a poszczególne zadania.

Wszyscy rewelacyjnie siê bawili podczas dwugodzinnego programu specjalnie przygotowanego na ten dzieñ. Taka forma spêdzenia pierwszego dnia wiosny jest zdecydowanie ciekawsza ni¿ wagary, o czym œwiadczyæ mo¿e zadowolenie samych uczniów.

Uczniowie kl. IV – VI ZSP w Jab³owie

Maæko i Zbyszko z Bogdañca – parodia „Krzy¿aków” H. Sienkiewicza

Bolero – taniec pe³en elegancji

œlubowanie uczniów pierwszej klasy gimnazjum.

Dnia 10 paŸdziernika 2007 roku w Zespole Szkó³ Publicznych
w Jab³owie odby³o siê uroczyste œlubowanie uczniów pierwszej klasy gimnazjum.

wiêcej>>>

Dzieñ Edukacji Narodowej

15 paŸdziernika 2007 roku w naszej szkole odby³y siê uroczystoœci zwi¹zane z Dniem Edukacji Narodowej. Ten szczególny dla wszystkich pracowników oœwiaty dzieñ, postanowiliœmy uczciæ na weso³o. Przeprowadziliœmy wœród nauczycieli specyficznego rodzaju plebiscyt. Kategorie by³y nastêpuj¹ce: Humorek, Nutka, Organizer, Kreda, Otkutir i Pomys³owy Dobromir. Dla zwyciêzców w ka¿dej kategorii przygotowane by³y nagrody specjalne (m. in. kieszonkowy organizer w postaci sznura do zawi¹zywania supe³ków przypominaj¹cych o wykonaniu zadania, pusty worek czekaj¹cy na zape³nienie pomys³ami). Aby jednak je otrzymaæ, ka¿dy nominowany musia³ wykonaæ trudne zadanie, np. zaœpiewanie fragmentu piosenki, ubranie modela
z zawi¹zanymi oczyma, wyczarowanie wieczorowej kreacji z papieru toaletowego czy te¿ bezb³êdne wyrecytowanie „³amañców jêzykowych”. Po rozstrzygniêciu plebiscytu uczniowie wystawili przedstawienie teatralne, które by³o kadrem z ¿ycia szko³y, z przymru¿eniem oka oczywiœcie. Nie zabrak³o wiêc dobrego humoru i œwietnej zabawy, jak równie¿ ¿yczeñ i kwiatów z³o¿onych na rêce wszystkich pracowników naszej szko³y. Oby zawsze mieli tak uœmiechniête twarze jak tego dnia.

Szkolne Ko³o Teatralne