Grudzieñ 2006

W œwi¹teczny czas niech spe³niaj¹ siê marzenia
wszystkich nas!

Pod takich has³em w Zespole Szkó³ Publicznych w Jab³owie 11 grudnia 2006 roku zorganizowano dzieñ otwarty. Rodzice mieli okazjê zobaczyæ swoje dzieci w roli aktorów w specjalnie dla nich przygotowanym przedstawieniu teatralnym tematycznie nawi¹zuj¹cym do Œwi¹t Bo¿ego Narodzenia. Sztuka zmusi³a rodziców do zastanowienia siê nad tym, co dla nich jest najwa¿niejsze w tym okresie: prezenty, zakupy, dobre jedzenie, czy te¿ radoœæ z narodzin Jezusa, spotkanie z rodzin¹ i mo¿liwoœæ wewnêtrznej zmiany. M³odzi aktorzy zachêcili równie¿ do refleksji nad tym, czy jesteœmy dobrymi ludŸmi, a nasze postêpowanie pozwala nam ka¿dego ranka spokojnie spojrzeæ w lustro. Rodzice mieli równie¿ mo¿liwoœæ wziêcia udzia³u w aukcji wykonanych przez uczniów ró¿norakich ozdób œwi¹tecznych.
W sprzeda¿y pojawi³y siê miêdzy innymi stroiki, ozdoby choinkowe, pude³ka i torby niezbêdne do zapakowania œwi¹tecznych prezentów. Nikt nie odszed³ z pustymi rêkoma, zwa¿ywszy, ¿e aukcjê prowadzili sami uczniowie, którzy gor¹co zachêcali
do kupna w³asnorêcznie wykonanych przez nich przedmiotów. Dzieñ otwarty szko³y po³¹czony z aukcj¹ œwi¹teczn¹ odbywa siê w naszej szkole ju¿ kolejny raz i jak siê okazuje, przypad³ do gustu zarówno uczniom, jak i rodzicom. Mamy nadziejê, ¿e wszystkie zrobione przez m³odzie¿ przedmioty bêd¹ najwspanialsz¹ ozdob¹ œwi¹tecznych sto³ów.

Wszystkim ¿yczymy WESO£YCH ŒWI¥T!

Uczniowie ZSP w Jab³owie