„ Moja babcia i mój dziadek, to wspaniali s¹ dziadkowie”
– to s³owa jednej z piosenek, któr¹ zaœpiewali uczniowie klas: II i III PSP
w Jab³owie, 25 stycznia bie¿¹cego 2010 roku.

Nie zawiedli jak zwykle. Mimo srogiej zimy i têgiego mrozu, licznie przybyli na zaproszenie swoich wnuków, na spotkanie przy herbatce zorganizowane z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Serca ich rozgrza³y siê jeszcze bardziej, kiedy to na scenie pokaza³y siê dzieci i przedstawi³y swój program artystyczny. Piosenki, które prezentowa³y bawi³y, przywo³ywa³y wspomnienia i wzrusza³y. Przeplatane by³y wierszami i krótkimi inscenizacjami.

Na koniec by³o tradycyjne „Sto lat”, ¿yczenia i s³odkie upominki.

Podczas spotkania mo¿na by³o równie¿ obejrzeæ galeriê portretów babæ i dziadków przygotowan¹ przez dzieci na zajêciach. Do niektórych z nich do³¹czony by³ krótki opis przedstawionej osoby. Pomys³ i prace bardzo podoba³y siê dziadkom, którzy mogli zobaczyæ, jak postrzegani s¹ przez wnuki.

Dziêkujemy wszystkim za przybycie, pomoc w przygotowaniu imprezy.
Do kolejnego spotkania.

B. Polaszek