Dnia 25 maja 2011 roku uczniowie klasy szóstej i czwartej oraz cz³onkowie Ko³a Teatralnego wraz z opiekunkami Pani¹ Katarzyn¹ Lizakowsk¹ i Monik¹ Rogowsk¹ pojechali do Szko³y Podstawowej w D¹brówce.

By³ to swoistego rodzaju Dzieñ Otwarty, którego celem by³a promocja naszej szko³y i integracja z uczniami, którzy w przysz³ym roku szkolnym przekrocz¹ próg jab³owskiego gimnazjum. Razem z nami do D¹brówki przyjecha³a Pani Ma³gorzata Siemieñska, dyrektor szko³y w Jab³owie.

Zostaliœmy bardzo serdecznie przywitani przez dyrektora szko³y Pani¹ Lucynê Jarczyk. Mo¿na by³o zacz¹æ zabawê. Na pocz¹tku uczniowie klasy I b zaprezentowali specjalnie na ten dzieñ przygotowany uk³ad taneczny. Nastêpnie obejrzeliœmy nietypowy pokaz mody uczniowskiej, w którym w role modeli wcielili siê cz³onkowie Ko³a Teatralnego. Kolejn¹ atrakcj¹ by³ pokaz akrobatyczny w wykonaniu dziewcz¹t z II b. Akrobatki przygotowa³y tak¿e zadania dla kilku chêtnych i odwa¿nych osób. Ochotnicy spróbowali swoich si³ i uda³o im siê zbudowaæ z w³asnych cia³ pokaŸn¹ piramidê. PóŸniej mogliœmy zobaczyæ taniec nowoczesny w wykonaniu dziewcz¹t z klasy I b: Oli i Eweliny oraz uk³ad taneczny przygotowany przez uczennice klasy VI. Specjalne zadanie przygotowaliœmy te¿ dla dyrektorów obu szkó³ – quiz wiedzy o swoich uczniach. Obie Panie doskonale odpowiedzia³y na wszystkie pytania, wiêc zosta³y odznaczone orderami Najlepszego Dyrektora pod s³oñcem.

Integracja z uczniami szko³y w D¹brówce przyjê³a formê zdrowej rywalizacji. Zaczêliœmy od przeci¹gania liny: dziewczêta kontra ch³opcy. Wszyscy g³oœno dopingowali, a Pani Lucyna, widz¹c, ¿e ch³opcy przegrywaj¹ ze s³ab¹ przecie¿ p³ci¹, postanowi³a im pomóc. Œmiechu by³o co niemiara i ostatecznie nie wiadomo, kto zwyciê¿y³ w tej konkurencji. Wszyscy otrzymali s³odkie upominki, które pomog³y im zregenerowaæ stracone si³y. Zmierzyliœmy siê równie¿ w konkursie karaoke: dziewczêta kontra ch³opcy. I znów niewa¿ny by³ wynik konkurencji, bowiem pomagaliœmy sobie podczas wyœpiewywania znanych piosenek. I o to przecie¿ chodzi³o – o ca³kowit¹ integracjê przy wspólnej zabawie.

Z uœmiechami na twarzy i resztkami pysznego ciasta w d³oniach (za poczêstunek serdecznie dziêkujemy) wyruszyliœmy na boisko, gdzie czeka³y nas rozgrywki w palanta. Chêtni przyst¹pili do gry, a pozostali gor¹co im kibicowali.

Myœlê, ¿e wszystkim ten nietypowy Dzieñ Otwartych Drzwi Szko³y przypad³ do gustu i bêdziemy czêœciej goœciæ w zaprzyjaŸnionych szko³ach.

Sandra Radomska, uczennica kl. I b