Bezpieczeñstwo dzieci

Wrzesieñ wszystkim dzieciom kojarzy siê z rozpoczêciem roku szkolnego, a dla nauczycieli priorytetem na pewno staje siê wtedy ich bezpieczeñstwo.

Przez ca³y tydzieñ, dzieci z oddzia³ów przedszkolnych „Biedronki” i „Pszczó³ki” z Jab³owa, w atmosferze zabawy uczy³y siê jak bezpiecznie poruszaæ siê w ruchu drogowym. S³ucha³y opowiadañ, piosenek, uczy³y siê wierszyka, bawi³y siê przy muzyce w ruch uliczny.

Wszystko po to, aby bezpiecznie dotrzeæ do szko³y i wróciæ do domu. Niespodziank¹ by³a te¿ spontaniczna wizyta pana policjanta, który akurat obok naszej szko³y mia³ patrol drogowy. Omówi³ z  dzieæmi najwa¿niejsze sprawy bezpieczeñstwa oraz przypomnia³ o noszeniu odblasków, które czêsto ratuj¹ ¿ycie.

L. Witucka