,,Wieczór andrzejkowy” w grupie przedszkolnej.

30  listopada 2010r. w grupie przedszkolnej odby³ siê ,,wieczór andrzejkowy.” Mo¿e to ca³kiem nie by³ wieczór, ale kiedy zgasiliœmy œwiat³o w sali by³o doœæ ciemno aby zapaliæ 13 magicznych œwiec a stworzy³ siê tajemniczy nastrój. Na nasze spotkanie zaprosiliœmy rodziców, aby wzmocniæ wiêŸ emocjonaln¹ z rodzin¹, a tak¿e, ¿eby czerpaæ radoœæ ze wspólnej zabawy. Spotkanie rozpoczê³o siê  zabawami integracyjnymi.

Wypowiedzeniem magicznego has³a: „Hokus-pokus, mary dary niech siê spe³ni¹ andrzejkowe czary” rozpoczê³a siê czeœæ g³ówna tego wieczoru. Takie  wró¿by jak ,,Wró¿enie z gwiazd”, „Wró¿ba ze szpilek” by³y przeznaczone dla dzieci.

By³y te¿ wró¿by wspólne dla dzieci i doros³ych - ,,Wró¿ba ze sznurków”, ,,Jaki jesteœ”, ,,Pude³ko z przepowiedni¹”. Wspólne tañce integrowa³y wszystkich i nadawa³y spotkaniu weso³y, rodzinny charakter.

Na koniec zgasiliœmy œwiece, wypowiadaj¹c ¿yczenia, by 6 XII odwiedzi³ nas Miko³aj.

Opracowanie: Lucyna Witucka