Wiosna w Jab³owie

Mamy dowody na to, ¿e w Jab³owie na pewno zagoœci³a ju¿ wiosna. Uczniowie klas I- III oficjalnie po¿egnali zimê. W tym roku wygl¹da³o to troszkê inaczej. Dzieci przynios³y w termosach kostki lodu, przygotowa³y zimow¹ kuk³ê i bibu³kowe wiosenne kwiaty. W Czasie lekcji kolorowy orszak wyruszy³ nad pobliskie jezioro.

Symbolicznie po¿egnano zimê- ka¿de dziecko wrzuci³o do wody koski lodu. Nastêpnie grupa uczniów przebra³a zimow¹ Marzannê w kolorow¹ wiosnê.

Dziewczynki za³o¿y³y kukle barwn¹ sukienkê i udekorowa³y j¹ wiosennymi kwiatami. Weso³y orszak powróci³ do szko³y, a Pani Wiosna zosta³a umieszczona w szkolnym ogródku.

Jesteœmy pewni, ¿e skutecznie po¿egnaliœmy zimê. W drodze do szko³y zauwa¿yliœmy przebiœniegi,
a prognoza pogody na najbli¿sze dni równie¿ jest dobra, temperatura zaczyna znacznie wzrastaæ.

Uczniowie klas I - III