W Zespole Szkó³ Publicznych w Jab³owie odby³a siê Szkolna uroczystoœæ
z okazji Œwiêta Papieskiego.

23 paŸdziernika 2012 r.

Przedstawienie „Jan Pawe³ II – bliski rodzinie” obejrzeli zaproszeni goœcie, pracownicy szko³y oraz uczniowie. Wœród goœci obecny by³ wizytator – ks. Jerzy Kryger, ks. Kanonik Gerard Jakubiak oraz ks. Pawe³ Sitarek. M³odzie¿ wspomnia³a pocz¹tek pontyfikatu Jana Paw³a II, Jego znamienne s³owa „Nie lêkajcie siê!”. Dalsza czêœæ ukazywa³a B³ogos³awionego Jako Papie¿a Rodziny i ¯ycia. Przybli¿ono ¿ycie rodzinne Karola Wojty³y oraz dokumenty papieskie zwi¹zane z rodzin¹.

Spotkanie to ukaza³o Jana Paw³a II jako najwiêkszy autorytet moralny wspó³czesnego œwiata i jeszcze bardziej – przybli¿y³o wszystkich do B³ogos³awionego. Ukochana przez Ojca Œwiêtego „Barka” pozwoli³a zatrzymaæ siê w zadumie nad osoba Wielkiego Rodaka.

Monta¿ s³owno-muzyczny przygotowa³a wraz z uczniami katechetka Marzenna Wygocka.