Warsztaty Patriotyczne z okazji Œwiêta Odzyskania Niepodleg³oœci

7 listopada 2012 r.

Jak co roku uczniowie naszej szko³y zorganizowali warsztaty patriotyczne z okazji Œwiêta Odzyskania Niepodleg³oœci. Dzia³ania uczniów zosta³y zaplanowane na dwa tygodnie poprzedzaj¹ce œwiêto.

Uczniowie klas I i II  przygotowywali kotyliony, wykonywali flagi bia³o- czerwone, malowali god³o naszego kraju.

Klasa VI powiêkszy³a grono swoich uczniów. Na zaproszenie przyjechali do Jab³owa uczniowie z PSP z D¹brówki, którzy od przysz³ego roku bêd¹ uczêszczali do  naszego gimnazjum. Niezast¹piona wychowawczyni- Pani Monika Rogowska zadba³a, aby przez wspólne zabawy i pracê zintegrowaæ uczniów obydwu szkó³. Efekty przesz³y najœmielsze oczekiwania- uczniowie przygotowali recytacjê, pieœñ patriotyczn¹ oraz s³odk¹ niespodziankê dla wszystkich goœci. Ciastka polukrowano na bia³o i czerwono- element „ ma³ego patriotyzmu”. Wszystkim bardzo smakowa³y. A jak bardzo? mo¿na podziwiaæ na kolejnym zdjêciu.

Stworzyli tak¿e dekoracjê do przedstawieñ przygotowanych przez klasê III i IV. Zadanie klasy III i IV polega³o na przedstawieniu dwóch legend dotycz¹cych pocz¹tków pañstwa polskiego- legenda o trzech braciach i o postrzy¿ynach syna Piasta. Na godzinach wychowawczych omawiali swoje stroje i przygotowywali scenariusz wyst¹pienia. Chocia¿ widaæ by³o przejêcie na twarzach ma³ych aktorów jednak nie dali siê tremie i zagrali œpiewaj¹co.

Efekty mo¿ecie podziwiaæ na tym oto krótkim filmiku.

Publicznoœæ nagrodzi³a ich wielkimi brawami. Na koniec g³os zabra³a Pani Dyrektor. Podziêkowa³a wszystkim uczniom za zaanga¿owanie i przygotowanie piêknej uroczystoœci oraz rozda³a s³odk¹ niespodziankê, któr¹ ka¿dy sam sobie z wielkiego kosza wylosowa³.

Radosne buzie uczniów widaæ tak¿e na grupowym zdjêciu- wszyscy ustawili siê tak, aby powsta³ wielki, bia³o- czerwony, ¿ywy kotylion.

Uczniowie klas starszych przygotowali zaproszenia dla swoich najbli¿szych na wspólne robienie kotylionów. Zaprosili oni ca³e swoje rodziny w poniedzia³ek 5 listopada do szko³y, alby rodzinnie, wspólnie prze¿yæ przygotowania do tak wa¿nego œwiêta polskiego. Zosta³y tak¿e wywieszone plakaty zapraszaj¹ce wszystkich zainteresowanych do wspólnych obchodów Dnia Niepodleg³oœci w szkole.
7 listopada uczniowie zaprezentowali efekty swojej pracy. Klasy: V, I i II gimnazjum przygotowa³y recytacjê wiersza, pieœñ patriotyczn¹ oraz opowieœæ o wybranej postaci historycznej. Zosta³y nagrodzone gromkimi brawami. Klasy najstarsze- III gimnazjum oprócz tego przygotowa³y prezentacje multimedialne. Przybli¿yli uczniom nowinki techniczne i naukowe XX- lecia miêdzywojennego, oraz kulturê i naukê w powojennej Polsce. Na wszystkich uczniach prezentacje zrobi³y wielkie wra¿enie.

A w przysz³ym roku znów zapraszamy, bo u nas w szkole uczy i ¿yje siê z Pasj¹.

Uczniowie i opiekun Samorz¹du Uczniowskiego ZSP w Jab³owie.

FOTO: SANDRA KLEIN ;0)