Dzieñ Odzyskania Niepodleg³oœci

10.11.2010 r. w naszej szkole odby³a siê uroczystoœæ z okazji Odzyskania przez Polskê Niepodleg³oœci w 1918 roku. Apel rozpocz¹³ siê od odœpiewania hymnu narodowego przez wszystkich uczniów i pracowników szko³y.

W czasie trwania przedstawiania zaprezentowali siê najm³odsi nasi uczniowie z klas I-III oraz IV –VI. M³odsi wykonali piêknie piosenki patriotyczne i wiersze mówi¹ce o drogach Polaków do niepodleg³oœci, starsi uczniowie ju¿ w powa¿niejszym klimacie deklamowali „Rotê” oraz inne wiersze patriotyczne.

Ka¿da klasa ze szko³y podstawowej wykona³a jeden utwór patriotyczny za co publicznoœæ nagradza³a ich brawami. Uczniowie klas 0-III pod kierunkiem nauczycieli wykonali na zajêciach plastycznych kotyliony, które przez ca³y czas przedstawienia mia³y przypiête do strojów galowych.

Najstarsze uczennice przygotowa³y scenkê dramow¹ gdzie upersonifikowali s¹siadów Polski- Rosjê, Prusy i Austriê jako Trzy Czarne Or³y.

Nie zbrak³o s³ów podziêkowania od Pani Dyrektor za zaanga¿owanie wszystkich klas w uœwietnienie tego œwiêta.

Foto: Aleksandra Piernicka