Obchody Dnia Niepodleg³oœci

10 listopada 2011 r.

Uczniowie ZSP w Jab³owie rozpoczêli przygotowania do obchodów Œwiêta Niepodleg³oœci
od wystroju szko³y. W oknach pojawi³y siê bia³o- czerwone flagi.

Na korytarzu uczniowie przygotowali gazetkê okolicznoœciow¹ i tablice z hymnem Polski.

9 listopada w ka¿dej klasie zosta³ odczytany list Prezydenta Polski Bronis³awa Komorowskiego,
w którym prosi o wykonanie bia³o-czerwonych kotylionów na znak obywatelskiej wspólnoty. Tak¿e
 i nasza szko³a w³¹czy³a siê w tê akcjê. Efekty mo¿na by³o podziwiaæ 10 listopada. Ten dzieñ zosta³ og³oszony Dniem Galowym.

Nasi najm³odsi uczniowie, czyli oddzia³y przedszkolne i klasy I, II i III 10 listopada robili kotyliony
w ró¿nej formie dla siebie i rodziców. Nastêpnie odby³ siê uroczysty apel przygotowany przez uczniów. Ka¿da z klas zaprezentowa³a prozê, poezjê i pieœñ patriotyczn¹.

W tym samym czasie w gimnazjum odbywa³y siê „Warsztaty patriotyczne”. Uczniowie pod opiek¹ wychowawców zostali podzieleni na 4 grupy. Ka¿da z grup mia³a inne zadanie. Jedni uczyli siê wiersza, inni zajêli siê plakatami opisuj¹cymi najwa¿niejsze osoby i fakty z tamtego okresu czasu, pozosta³a grupa osób uczy³a siê œpiewaæ patriotyczn¹ pieœñ.

Warsztaty zakoñczy³a prezentacja efektów podjêtej przez uczniów pracy przedstawiona na forum szko³y.

Dzieñ œwiêta Odzyskania Niepodleg³oœci uczniowie naszej szko³y zakoñczyli wspóln¹ fotografi¹, która zostanie wys³ana wraz z listem do Prezydenta Polski jako odpowiedŸ na Jego apel
„Kotylion na 11 listopada”.

Opiekun Samorz¹du Uczniowskiego sk³ada serdeczne podziêkowania uczniom i nauczycielom,
którzy pomogli w organizacji uroczystoœci.